Palik atsiliepimą Spausdinti RSS
Ar teisėtai atidėtas dirbusiems pensininkams neišmokėtų pensijų grąžinimas?
 Andrius Ufartas / BFL
 2011-04-29

Ar teisėtai atidėtas dirbusiems pensininkams neišmokėtų pensijų grąžinimas?(4)

Konstitucinis Teismas (KT) aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja valdžios sprendimas dėl finansų krizės laikinai atidėti neišmokėtos pensijos dalies grąžinimą dirbusiems pensininkams.

Išaiškinimo į KT kreipėsi Klaipėdos apygardos administracinis teismas, nagrinėjantis bylą, kurioje dirbantis pensininkas apskundė valdžios sprendimą jam metams atidėti neišmokėtos pensijos dalies grąžinimą.

Pasak teismo, KT jau yra pripažinęs, kad ribojant išmokamų pensijų dydį dirbantiems pensininkams, pažeidžiama jų konstitucinė teisė į nuosavybę.

Klaipėdos apygardos administracinio teismo nuomone, valstybė, keisdama įstatymus ir vis atidėdama negautos pensijos dalies grąžinimą, tinkamai nevykdo savo įsipareigojimų, kaskart paneigia teisėtus lūkesčius, tokiais veiksmais sukuriamas teisinis netikrumas ir nesaugumas.

Gyventojai, kurie 1995-2002 metais dirbo ir dėl to gavo ne visą senatvės ar invalidumo pensiją, negautą jos dalį atgaus 2012 metų birželį. Taip numato dabar galiojantis įstatymas.

Apskaičiuotos pensijos dalies mokėjimas už mirusius pensijų gavėjus taip pat atidėtas 2012 metų birželiui. Sprendimas atidėti negautos pensijos dalies mokėjimą priimtas 2009 metų gruodį. Anksčiau buvo numatyta, kad pinigai turėtų būti išmokėti 2010 metų birželį.

Dirbusiems pensininkams valstybė dar skolinga 269 mln. litų.

Zebra.lt / BNS
2011-04-29
 • Informuokite apie netinkamus komentarus

  Kindziulis 2011-05-02 09:02:07

  Ar mes piktinamės ar reikalaujame savo teisėtų teisių kurias mums užtikrina konstitucija niekas jų nįgyvendina KT priima teisingą sprendimą-pažeista konstitucija o mūsų vyriausybei kaip nuo žąsies vanduo NULIS DĖMESIO Kas priims įstatymą kad vyriausybė už LIETUVOS kontitucijos nevykdymą būtų traukiama baudžiamojon atsakomybėn?
 • Informuokite apie netinkamus komentarus

  sss 2011-05-02 08:51:45

  teisejams kazkodel yra galimybe moket po 6000 pensijos.o paprastas mirtingasis turi is 5 lt per diena isgyvent... cia musu brangi lietuva-sudu krastas
 • Informuokite apie netinkamus komentarus

  Pastaba 2011-05-01 22:10:27

  Vyriausybe-vaiku darzelis su placiausiais igaliojimais ....ciniskas ir su niekuo nesiskaitantis...
Skaityti visus komentarus (4)
JŪSŲ KOMENTARAS
Vardas*: El. pašto adresas:
ZEBRA redakcija už komentarų turinį neatsako bei pasilieka teisę pašalinti netinkamus, pažeidžiančius įstatymus skaitytojų komentarus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Informuokite ZEBRA redakciją apie netinkamus komentarus.
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Siūloma vienerius metus leisti pasitraukti iš privačių pensijų fondų Siūloma vienerius metus leisti pasitraukti iš privačių pensijų fondų (1)

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, pertvarkydama pensijų sistemą, siūlo sudaryti sąlygas žmonėms laikinai pasitraukti iš antros pakopos privačių pensijų fondų ir sugrįžti į "Sodrą".

A. Sysas: kalbos apie 8 tūkst. litų teisėjų pensijas buvo prielaidos, o ne faktai A. Sysas: kalbos apie 8 tūkst. litų teisėjų pensijas buvo prielaidos, o ne faktai (3)

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys, socialdemokratas Algirdas Sysas teigia, kad jo pareiškimas, esą kurie buvę teisėjai šiuo metu "gauna 6, 7, 8 tūkst. litų pensijas", buvo pagrįstas Konstitucinio Teismo (KT) nutarimu, bet konkrečių faktų jis nežino.

Svarsto galimybę riboti pensijų fondų valdytojų pelną Svarsto galimybę riboti pensijų fondų valdytojų pelną

Vertybinių popierių komisija (VPK) svarsto galimybę iš "Sodros" pinigus gaunančių antros pakopos pensijų fondų valdytojų atlygį nustatyti įvertinusi realias valdytojų išlaidas ir palikus jiems nedidelį pelną.

Lietuvoje

Įstaigose kitąmet leista mokėti didesnius priedus(1)

Vyriausybė trečiadienį nutarė atstatyti 2009 metais nuleistas biudžetinėse įstaigų mokamų priedų lubas.

Viktoras Uspaskichas be Seimo leidimo vėl išskrido į Maskvą

Viktoras Uspaskichas be Seimo leidimo vėl išskrido į Maskvą(8)

Nors ketvirtadienį Seime numatomas svarbus balsavimas...

Mokslo tyrimais pridengta nomenklatūrinė medžioklė

Mokslo tyrimais pridengta nomenklatūrinė medžioklė(8)

„Nelįskite ten, kur nereikia“, – tokį patarimą išgirdo...

Kęstutis Masiulis: visas sovietmetį primenančias skulptūras reikia demontuoti

Kęstutis Masiulis: visas sovietmetį primenančias skulptūras reikia demontuoti(29)

Kijeve studentams nuvertus Lenino skulptūrą, Lietuvoje...

Žurnalistų etikos inspektorė siūlo žurnalistus laikyti apsimelavusiais, kol jie neįrodė priešingai

Žurnalistų etikos inspektorė siūlo žurnalistus laikyti apsimelavusiais, kol jie neįrodė priešingai(6)

Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė parengė...

Tyrimas dėl VSD pažymos nutekinimo apaugo spėlionėmis, o Generalinė prokuratūra tyli

Tyrimas dėl VSD pažymos nutekinimo apaugo spėlionėmis, o Generalinė prokuratūra tyli(2)

Nors nuo Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos...

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis: „Jei būčiau išrinktas prezidentu, o Algirdas Butkevičius toliau eitų premjero pareigas – kartu galėtume nuveikti daug daugiau“

Socialdemokratas Zigmantas Balčytis: „Jei būčiau išrinktas prezidentu, o Algirdas Butkevičius toliau eitų premjero pareigas – kartu galėtume nuveikti daug daugiau“(12)

Galimas socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmas...

skaityti daugiau naujienų